W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej protesty. Odwoływane są zajęcia na niektórych uniwersytetach, dzieciom w elitarnych szkołach oferowana jest pomoc psychologów, Kalifornia chce się odłączyć od USA... Wielu nie zgadza się z wynikiem demokratycznych wyborów (Obserwatorzy OBWE potwierdzili uczciwość wyborów). O tym, co sami sobie zgotowali Amerykanie, wspominałem krótko w Analizie Tygodniowej 10.10-14.10.2016. Wyniki wyborów, jeśli były demokratyczne i uczciwe należy uszanować. 

Dosyć politykowania, mamy swoją zmianę. Może jeszcze jedno: "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej". Ani słowa o przełożonym. Prezydent nie może go mieć, tak mówi Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

AUDUSD

W Analizie Tygodniowej 29.08-02.09.2016 omówiłem sytuację na AUDUSD. Wykres tygodniowy wyglądał tak:

 AUDUSDWeekly

Teraz wygląda tak:

AUDUSDWeekly 2

Wybicie, jednak z dolnym cieniem. Przed dalszymi spadkami mogą powstrzymywać liczne poziomy wsparcia.. Wykres dzienny:

 AUDUSDDaily

NZDUSD

NZDUSDDaily

NZDUSDWeekly

USDCHF

W Analizie Tygodniowej 31.10-04.11.2016 wykres dzienny wyglądał tak:

USDCHFDaily

Teraz wygląda tak:

USDCHFDaily 2

Wykresy czterogodzinne:

USDCHFH4 2

Teraz:

USDCHFH4

USDSGD

W Analizie Tygodniowej 17.10-21.10.2016 pisałem: Kurs USDSGD doszedł do poziomu oporu (Analiza Tygodniowa 10.10-14.10.2016). Czerwona świeca #1 to zamykanie pozycji długich oraz otwieranie pozycji krótkich przez tych traderów, którzy nie czekali na mocny sygnał zmiany trendu. Świeca ta mogła być także efektem tradingu daytraderów korzystających z sygnałów na mniejszych interwałach.Ten przykład pokazuje, jak łatwo można stracić pieniądze, starając się przechytrzyć rynek. Mocny sygnał zmiany trendu przy istotnym poziomie wsparcia bądź oporu zwiększa prawdopodobieństwo ruchu zgodnie z kierunkiem wskazanym przez sygnał. Gdy sygnału takiego brak, prawdopodobieństwo jest mniejsze, za otwarciem pozycji przemawia wtedy tylko poziom oporu bądź wsparcia. My do otwarcia pozycji poza istotnym poziomem potrzebujemy sygnału płynącego ze świec. 

Wykres dzienny wyglądał tak:

 USDSGDDaily 2

Wybicie, retesting, kontynuacja. Teraz wygląda tak:

USDSGDDaily

i tak:

USDSGDDaily 3

GBGCAD

Na wykresie tygodniowym przebicie linii bardzo mocnego trendu spadkowego. Linia trendu przebiega dokładnie tak jak Wstęga Bollingera. Wybicie jest potwierdzone przez wykres miesięczny, jednak trend spadkowy był bardzo mocny. W przypadku mocnego trendu do tego typu wybić należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. 

GBPCADWeekly

Wykres miesięczny:

GBPCADMonthly

 

Węgiel koksujący, wykres tygodniowy:

Australian Coking Coal

 

Pozdrawiam,
traderany

traderany na Facebooku

Komentarze  

# Andrzej 2016-11-12 11:23
Witaj,

ws. AUD/USD - wspomniałeś, że "... ale z dolnym cieniem". Znaczy, że gdyby tego cienia nie było to byłoby lepiej ? Przecież patrząc na ostatnią świeczkę, mimo, że ma cień to i tak silnie przebiła wsparcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# traderany 2016-11-12 12:18
Witaj Andrzej,

Samo przebicie nie wystarczy, ważne jest także, w jaki sposób nastąpiło przebicie i co było przed przebiciem, czyli co przed i po.

Część traderów zamknęła krótkie pozycje, przemawiało za tym kilka czynników:
Piątek - wielu traderów zamyka pozycje przed weekendem. Po przebiciu płaskiej linii trendu cena napotyka na liczne wsparcia/opory. Kurs AUDUSD od dłuższego czasu jest w konsolidacji, widać to dobrze zarówno na wykresie tygodniowym, jak i dziennym. Na wykresie czterogodzinnym widać, że rynek jest mocno wyprzedany.

Zupełnie inaczej zachowuje się NZDUSD sygnały są jasne, wykres też. Uważam, że sytuację na AUDUSD ukształtuje zachowanie NZDUSD. Jeśli NZDUSD będzie spadać, to AUDUSD również.

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować