Elementy psychologii są ważną częścią nauki tardingu, znajomość ich bardzo pomaga. Gdy zrozumiecie samych siebie, łatwiej będzie Wam dojść do upragnionego celu. 

Traderzy często skupiają się na tym, czego nie potrafią. Wytykają sobie wszystkie błędy w tradingu, nieustannie się winiąc. Całą swoją uwagę skupiają na błędach, w końcu za cel stawiają sobie wyeliminowanie wszystkich błędów, które popełniają w tradingu. Im bardziej skupiają się na błędach, tym gorszymi czują się traderami. Zamiast sprawiać przyjemność, trading staje się stresującym doświadczeniem. Myślą o swoich błędach, omawiają je, dyskutują na ich temat. Przez to trading jest dla nich czymś bardzo negatywnym.

Zamiast naśladować takie podejście do tradingu i skupiać się na tym, co robisz źle, skup się na celu, jaki chcesz osiągnąć, na tym, co chcesz robić dobrze i jak to osiągnąć. Skupiaj się na pozytywnym aspekcie tradingu. Analizuj swoje dobre transakcje, aby były jeszcze lepsze.

Pierwsze podejście to skupianie się na słabościach. W podejściu drugim skupiasz się na tym, co robisz dobrze, aby robić to lepiej. Jeśli będziesz skupiać się na swoich błędach, to gdy je wyeliminujesz, będziesz przeciętny a przeciętny trader ani nie zarabia, ani nie traci, po prostu wychodzi na zero. Jeśli będziesz skupiać się na tym co robisz dobrze, w efekcie zaczniesz robić to lepiej i w ten sposób osiągniesz systematyczność. 

Błędy w tradingu powodują straty. Jeśli je wyeliminujesz, przestaniesz tracić pieniądze, ale to za mało, Twoim celem powinno być ich zarabianie. Żeby zarabiać, samo wyeliminowanie strat nie wystarczy, musisz pracować nad tym, co przynosi zyski. Praca nad tym, co przynosi zyski poprawi systematyczność, wejdzie w nawyk systematycznego zarabiania pieniędzy.

EURUSD

EURUSDDaily

GBPUSD

Wybicie, retesting, kontynuacja. Czekaliśmy na to od Analizy Tygodniowej 12.09-16.09. 

GBPUSDH4

USDCAD

USDCADDaily

USDCADWeekly

AUDUSD

Kurs osiągnął cel.

AUDUSDDaily

NZDUSD

NZDUSDDaily

USDCHF

USDCHFDaily

GBGCAD

GBPCADDaily

USDDKK

USDDKKDaily

Pozdrawiam,
traderany

traderany na Facebooku

 

Komentarze  

# Andrzej 2016-09-18 09:28
Witaj,

mógłbyś podzielić się informacją z jakiego programu pochodzą te wykresy które pokazujesz na blogu ?

Dzięki za super blog! Tylko Ci co stracili pieniądze i poświęcili lata na zrozumieniu rynków są w stanie docenić jakość wiedzy przekazywanej przez Ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# traderany 2016-09-18 09:55
Witaj Andrzej,
Meta Trader 4, brokerzy (market makerzy) udostępniają ją bezpłatnie. Ja korzystam z FxPro (ze względu na godzinę zamknięcia dziennych świeczek i nie trzeba jej co parę tygodni odnawiać, działa bezterminowo).

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować