Część brokerów podwyższa wymagane depozyty, inni wstrzymują handel, starając się zabezpieczyć swoje interesy związane z oczekiwaną zawieruchą na parach walutowych powiązanych z funtem szterlingiem oraz euro. Im bliżej czwartku (23.06. referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej) tym ryzyko utraty kapitału (nawet całego!) będzie większe.

Trader szacuje, ile może zarobić, to oczywiste, ale priorytetem dla tradera jest oszacowanie tego, ile może stracić. Jeśli Was korci, jeśli macie ochotę zaryzykować ponad miarę, obstawić albo jedno, albo drugie idźcie do bukmachera. Trader nie liczy na łut szczęścia, nie daje się ponieść fantazji. Trader nie żyje w świecie iluzji. Trader operuje faktami, twardo stąpając po ziemi. Szacuje ryzyko, wie, że rynek jest nieprzewidywalny, ale wie także, że nieprzewidywalność pozwala zarabiać pieniądze nie dziś czy jutro, ale w długim terminie przez stosowanie systemu, a system to jego przewaga nad losowością. To właśnie system transakcyjny konsekwentnie stosowany zamienia hazard w trading, a hazardzistę w tradera. Pisałem kiedyś: "Bądź Kasynem Nie Hazardzistą - Rachunek Prawdopodobieństwa Na Foreksie".

Z pewnością tysiące spekulantów na całym świecie pałając żądzą chciwości, zaciera ręce, przygotowując się do kolejnej próby przechytrzenia rynku. Teraz przecież będzie inaczej, na pewno się uda. Postawią swoje gospodarstwa i zgarną miliony... albo stracą wszystko. Do miasta przyjechał cyrk.

Nawet najlepszy system nie działa w warunkach nadzwyczajnych.

Rynki finansowe dają mnóstwo możliwości, każdego miesiąca, tygodnia czy dnia. Jutro też będzie dzień. Każdy trader powinien wiedzieć co robić, kiedy do miasta przyjeżdża cyrk.

EURCHFDaily

Caveat Emptor!

Pozdrawiam,
tradrerany

traderany na Facebooku

Komentarze  

# Andrzej 2016-06-18 13:24
Święte słowa pozdrawiam,ja staram się być traderem nie idiota, jutro, pojutrze też będzie rynek, demo na warsztat i pełny Relax jeszcze raz pozdrawiam gorąco i serdecznie Andrzej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# traderany 2016-06-18 13:34
Również pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować