AUDUSD

W Analizie Tygodniowej 22.08-26.08.2016r. zaprezentowałem wykres tygodniowy AUDUSD z dwoma spadkowymi pin barami. Od tamtego czasu często analizowaliśmy tą parę walutową i wykres tygodniowy, który coraz bardziej jednoznacznie wskazywał na koniec wzrostów: Analiza Tygodniowa 29.08-02.09.2016, 12.09-16.09.2016, 14.11-18.11.2016, 21.11-25.11.2016

AUDUSDWeekly

EURCAD

EURCADDaily

NZDUSD

NZDUSDWeekly

NZDCAD

W Analizie Tygodniowej 12.12-16.12.2016 zaprezentowałem sygnał sprzedaży na wykresie dziennym potwierdzony przez wykres tygodniowy. Traderzy stosujący R/R 1/1 zamknęli swoje krótkie pozycje a ci, których stosunek risk/revard jest mniejszy (mniejszy, czyli TP jest większy niż SL – co wynika z formuły: SL w liczniku, TP w mianowniku) dla zabezpieczenia mogą przesunąć SL do poziomu break even bądź pozostawić bez zmian licząc na mocny ruch spadkowy. Jak to zwykle na rynkach zawsze jest wiele możliwych scenariuszy. Analiza polega na wybraniu tych najbardziej prawdopodobnych lub najbardziej prawdopodobnego.

Śledząc blog, powinniście już być w stanie sami nakreślić najbardziej prawdopodobne scenariusze. Ja chciałbym się skupić na najbardziej pożądanym teraz przez traderów zachowaniu kursu NZDCAD. Jest nim retesting oraz wygenerowanie sygnału kontynuacji spadków. Dlaczego jest on tak bardzo pożądany przez traderów? Ponieważ w takiej sytuacji na rynek wejdą konserwatywni traderzy, dla których przebicie linii wsparcia czy oporu nie jest wystarczającym sygnałem, oni czekają na potwierdzenie. Takim potwierdzeniem jest zwykle retesting i kolejny sygnał. Poza tym na rynek wrócą ci traderzy, którzy zamknęli już z zyskiem swoje pozycje (np. stosujący R/R  1/1) oraz ci, którzy spóźnili się z otwarciem pozycji krótkich. Jak widać ruch spadkowy, który zostałby wygenerowany przez taką żeszę traderów, mógłby być znaczący i zgodny ze wskazaniem wykresu tygodniowego. 

NZDCADDaily

NZDCADWeekly

 

Powodzenia,
traderany

traderany na Facebooku