Trader może stosować kilka systemów transakcyjnych jednocześnie – nie dotyczy traderów początkujących. Jeśli jesteś na początku swojej drogi, powinieneś skupić się na jednym systemie transakcyjnym. Niektóre systemy nie sprawdzają się na wysokich interwałach, nie ze względu na skuteczność, ale ze względu na ilość sygnałów, jakie generują. Jeśli system transakcyjny na interwale dziennym daje niewiele sygnałów, to znaczy, że jest leniwy i nie chce mu się pracować, wówczas można spróbować wykorzystać go do day tradingu. O takim właśnie systemie chcę dzisiaj wspomnieć. System jest prosty i świetny, ale leniwy na wyższych interwałach. Po prostu na interwale dziennym, a nawet czterogodzinnym ilość sygnałów transakcyjnych, jakie generuje, nie jest satysfakcjonująca. Podobno najlepszym lekarstwem na lenistwo jest bicz. Takim biczem dla leniwego systemu może być jeden z niższych interwałów. A więc aby zaradzić lenistwu systemu transakcyjnego, trzeba po prostu zaprząc go do wykresów intraday.

Ci traderzy, którzy skupiają się na mniejszych interwałach, zazwyczaj jako pierwsi potrafią wyczuć zmienność, jaka jest na rynku w danym dniu czy tygodniu. Gdy sygnałów na wykresach intraday jest więcej niż zwykle, zmienność również jest większa, gdy sygnałów jest mniej, zmienność jest niska. Z reguły rynek stopniowo się rozkręca i w miarę upływu tygodnia zmienność wzrasta, osiągając swoje apogeum w środę i czwartek. Podobnie jest ze zmiennością dzienną, gdy rynki się budzą, zmienność również się budzi, osiągając największe wartości w godzinach zachodzenia na siebie dwóch głównych sesji, sesji europejskiej i amerykańskiej. 

Wróćmy jednak do leniwego systemu, który jeśli się go wykorzysta na interwale 30 minutowym czuje się jak ryba w wodzie. Miniony tydzień wyglądał tak: 25 sygnałów, z tego 20 zysk, 5 strata, wszystko to przy risk/reward 1/1, co przy ryzyku 2% daje stopę zwrotu 30%. Gdy dodamy sygnały gorsze to w sumie sygnałów było jakieś 35 w tym 8 stratnych (14 par walutowych i DAX).

AUDUSD

Ruch zgodny z kierunkiem wynikającym z poprzedniej analizy. Dwa pin bary jeden po drugim to wyjątkowo duże prawdopodobieństwo ruchu we wskazanym przez nie kierunku:

AUDUSDWeekly

AUDUSDDaily

NZDUSD

NZDUSDDaily

CADCHF

CADCHFDaily

CADCHFWeekly

USDCAD

Tę parę walutową dokładniej analizowaliśmy w Analizie Tygodniowej 11-15.07.2016

USDCADDaily

USDCHF

USDCHFDaily

USDDKK

USDDKKDaily

 

Pozdrawiam, 
traderany

 

traderany na Facebooku