EUR/USD

Na wykresie dziennym, pomimo względnie mocnego wyprzedania pary EUR/USD piątkowa świeca (27.05.2016) zamknęła się poniżej linii wsparcia. Co mówi traderowi stan wyprzedania bądź wykupienia rynku? To, że rynek jest wyprzedany, nie oznacza, że nie może spadać dalej, a to, że rynek jest wykupiony, nie oznacza, że nie może dalej rosnąć. Stan wyprzedania/wykupienia rynku ma dla tradera bardzo duże znaczenie w dwóch przypadkach. Mianowicie w przypadku sygnałów przeciwnych do kierunku istniejącego trendu oraz w przypadku sygnałów zgodnych z jego kierunkiem, czyli sygnałów kontynuacji. Gdy rynek jest wyprzedany/wykupiony to jest gotowy przynajmniej do korekty istniejącego trendu. Sygnał taki ma większe szanse powodzenia, ma większą siłę niż w przypadku podobnego sygnału w miejscu, gdzie rynek nie dojrzał jeszcze do zmiany kierunku ruchu. Natomiast sygnał zgodny z kierunkiem istniejącego trendu, czyli sygnał kontynuacji istniejącego trendu ma mniejsze znaczenie, sprawy poszły zbyt daleko i taki sygnał może okazać się niewystarczający. Rynek też potrzebuje czasu na refleksję.

EURUSDDaily2

Wykres tygodniowy przebił od góry średnią Wstęgę Bollingera. Czwarty z rzędu tydzień spadków. 

EURUSDWeekly

GBP/USD

Na wykresie tygodniowym cena doszła do linii oporu, reakcja na nią widoczna jest dobrze na wykresie czterogodzinnym. 

GBPUSDWeekly

GBPUSDH4

Przebicie widocznej na wykresie czterogodzinnym linii wsparcia dla traderów stosujących support resistance breakout będzie sygnałem sprzedaży, a przebicie linii oporu na wykresie tygodniowym będzie okazją do zajęcia pozycji długiej. Traderzy powinni jednak wziąć pod uwagę zbliżające się referendum w sprawie Brexitu.

EUR/GBP

Na wykresie tygodniowym świeca sprzed dwóch tygodni #1 zamknęła się poniżej średniej Bollingera. Względnie długi dolny cień sugerował możliwość retestingu, a następnie kontynuację spadków. Nowy tydzień rozpoczął się od spodziewanych wzrostów, jednak na wykresie dziennym świeca poniedziałkowa zaznaczona czerwoną strzałką (23.05.2016) napotkała na opór, którego nie była w stanie pokonać. Traderzy czekający na otwarcie krótkich pozycji mogli to zrobić, wykorzystując setupy na wykresie godzinnym bądź 30-minutowym wykorzystując metodę, o której pisałem m.in. tutaj: trading na dwóch interwałach

EURGBPWeekly

EURGBPDaily

USD/DKK

Para USD/DKK jest ostatnio wyjątkowo mocno ujemnie skorelowana z EUR/USD dlatego jej wykres jest lustrzanym odbiciem EUR/USD. Uwagi dotyczące EUR/USD odnoszą się do USD/DKK tylko w przeciwną stronę. 

USDDKKDaily

USDDKKDaily2

USDDKKWeekly

USD/SGD

Na wykresie tygodniowym cena doszła do średniej Wstęgi Bollingera, która często, zanim da się pokonać, zmusza rynek do zebrania odpowiednich sił. 

USDSGDWeekly

Na wykresie dziennym widać zbieranie sił. Po testowaniu wsparcia formacja bullish engulfing, czyli zapowiedź kontynuacji wzrostów.

USDSGDDaily

USD/NOK

Wykres tygodniowy podobnie jak w przypadku USD/SGD na drodze do dalszych wzrostów stanęła BMB.

USDNOKWeekly

Na wykresie dziennym po retestingu przebitej linii, która z oporu stała się wsparciem pojawił się sygnał kupna czyli, kontynuacji wzrostów.

USDNOKDaily

NZD/CAD

NZDCADWeekly

NZDCADDaily

NZDCADH4

"If you want a guarantee, buy a toaster".

Powodzenia,
traderany

traderany na Facebooku