Nowy rok jest jak nowe rozdanie kart. To było wyjątkowe. Dotychczasowy porządek został zanegowany. Zadecydowali wyborcy. To nie ideologia, dyktator, czy przywódca takiej, czy innej partii politycznej, czy sekty jest problemem. Nie są nim również tchórzliwe lizusy. Sami nie mogą nic. Problemem są ci, bez których poparcia żaden reżim nie powstałby wczoraj, dziś ani nie powstanie jutro. Ci, którzy w dyktaturach widzą dobro. Ci, którym śpieszno do nędzy i ci, którzy w sukcesie innych widzą swoją porażkę.

George Soros się pomylił, stracił miliard dolarów. Warren Buffett zarobił parę miliardów. Rynki wyceniają po swojemu. Na warszawską giełdę wróciła hossa, na giełdach zachodnich jest od dawna, a z nowym rokiem pokazała nową moc. Jest ciekawie. Trzeba jednak pamiętać o tych, którym przeszkadzał porządek świata. Mimo że nie był doskonały, był najlepszy w historii ludzkości. Mam nadzieję, że korzystacie z dobrodziejstwa, jakie dają obecnie rynki kapitałowe. Mnie to nie przeszkadza. Życzę Wam jak największego bogactwa i satysfakcji z tradingu.

Caveat Emptor – Populiści u Bram
Tworzenie społeczeństwa socjalnego kosztem najciężej pracującej klasy średniej nie wróży dobrze. Fundowanie z pieniędzy ciężko pracujących ludzi komfortu tym, którym się nie chce, albo tym, którzy na alkohol i papierosy wydają znaczną część nie swoich pieniędzy, nie wróży dobrze. Jestem za pomocą tym, którym się ona należy, tylko tym.

Prawdopodobnie jest to ostatnia i najbardziej dynamiczna fala hossy, która zaprowadzi rynki do krańcowego przewartościowania, a następnie globalnego krachu w wigilię załamania gospodarczego – efektu rządów populistów, dyktatorów, lizusów i marionetek, może konfliktu zbrojnego.

Trader powinien być elastyczny. Gdy rynek zmienia zdanie, trader również powinien.

EURUSD

EURUSDDaily

EURUSDWeekly

EURGBP

EURGBPDaily

EURGBPWeekly

AUDUSD

AUDUSDDaily

AUDUSDWeekly

AUDUSDMonthly

USDCAD

 USDCADWeekly

USDCADMonthly

GBPAUD

GBPAUDWeekly

GBPAUDWeekly2 

AUDCAD

AUDCADDaily

USDSGD

Wybicie i MACD.

USDSGDDaily

USDNOK

Podobnie jak USDSGD. Wybicie w dół w połączeniu z przebiciem przez MACD linii zero, to mocny sygnał sprzedaży.

USDNOKDaily

USDNOKWeekly

EURNOK

Wybicie w dół na wykresie dziennym, to efekt testowania, a następnie odbicia w dół od średniej Bollingera na wykresie tygodniowym.

EURNOKDaily

EURNOKWeekly

USDDKK

To średnia Bollingera na wykresie tygodniowym nie pozwoliła nabrać wiatru w żagle traderom grającym na krótko na wykresie tygodniowym. Jak na razie przynajmniej.

USDDKKDaily

Właśnie o tym wspominałem:

USDDKKWeekly

Gold

Nieduży pin bar, to reakcja na linię wsparcia. Nieduży, ale jakże znaczący. 

GOLDDaily

Silver

Wybicie w górę potwierdzone przez MACD. W normalnych warunkach to świetne połączenie. Na wykresie tygodniowym średnia MACD, mówią na to tricky zone. Na wykresie miesięcznym sygnał sprzedaży, pół roku temu....

SILVERDaily

SILVERMonthly

Pozdrawiam,
traderany

traderany na Facebooku