Prawdę różnie już definiowano. Jeśli mówimy o faktach, to nasza wiedza może odpowiadać prawdzie, albo nie. 2+2 = 4 to fakt, kto twierdzi inaczej, jest w błędzie albo kłamie. W obu przypadkach mówi nieprawdę, świadomie bądź nie. Oczywiście w XXI wieku, w kraju leżącym w środku Europy twierdzącemu jakoby to 2 a 2 nie było równe 4, trudno byłoby nie zarzucić, że mówiąc nieprawdę, robi to świadomie, czyli kłamie.

Niedawno, nie po raz pierwszy przecież, spotkałem się z obroną ideologii o krzywdzie, jaką wyrządza Polsce i narodowi polskiemu członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej. Nie piszę o niezadowoleniu tych, którym z jakichś powodów żyje się gorzej. Ludzie tacy czasami winią za swoją sytuację Unię Europejską, choć ta niewiele, jeśli cokolwiek ma z tym wspólnego. Zamożność społeczeństwa rośnie − to fakt nie pomówienie, dlatego statystycznie rzecz biorąc, przyczyna niezadowolenia tej niewielkiej na szczęście grupy leży gdzie indziej, np. w porównywaniu własnej sytuacji materialnej z sąsiadem, który po prostu lepiej sobie radzi w życiu, może miał więcej szczęścia. Taka jest natura człowieka. Niepowodzenia nie lubią próżni. Faceci wiedzą, o czym piszę. Początkujący traderzy wiedzą jeszcze lepiej. Profesjonaliści już nie pamiętają tych czasów, zamienili je na "no excuses, ever..."

Piszę o XXI wieku, kraju leżącym w środku Europy, inteligentnych, zdawać by się mogło i zamożnych ludziach, którym ideologia rozum przesłoniła.

"I.1 Rozliczenia Polski z UE w styczniu 2017 r.

W styczniu 2017 r. z budżetu UE do Polski w formie transferów finansowych wpłynęło
2,34 mld EUR.

(...)

I.2 Rozliczenia Polski z budżetem UE od początku członkostwa

Saldo rozliczeń Polska – budżet UE od początku członkostwa Polski w UE zamyka się nadwyżką w wysokości 90,9 mld EUR. Wartość transferów z budżetu UE do Polski w tym okresie wyniosła 134,9 mld EUR. Składka odprowadzona do budżetu UE osiągnęła poziom
43,8 mld EUR, natomiast kwota zwrócona do budżetu UE wyniosła 152 mln EUR”.

strona internetowa Ministerstwa Finansów

„Nigdy nie lekceważ siły głupich ludzi w dużych grupach” .  George Carlin

 EURGBP

Na wykresie dziennym sytuacja rozwinęła się zgodnie z poprzednią analizą:

EURGBPDaily

EURGBPWeekly

Na wykresie tygodniowym również. Traderzy zareagowali na linię trendu:

AUDUSD

Na tej parze również zgodnie z planem. Wykres tygodniowy i sygnał kontynuacji. Jednak wykres miesięczny w pobliżu oporu.

AUDUSDWeekly

AUDUSDMonthly

USDCAD

Linia wsparcia nienaruszona:

USDCADWeekly

GBPAUD

GBPAUDDaily

AUDCAD

Scenariusz zgodny z poprzednią analizą. Traderzy konserwatywni otwierali długie pozycje po retestingu i sygnale kontynuacji oznaczonym zieloną strzałką. A Wy?

AUDCADDaily

EURNOK

Opór naniesiony wiele tygodni temu zadziałał równo tydzień temu. Historyczna chwila... Wróćcie do poprzedniej analizy i wykresu tygodniowego. To jest odpowiedź na te "cuda", które się działy dwa tygodnie temu na EURNOK. Pionowy wzrost to zamykanie krótkich pozycji, a jak wiadomo zamknięcie krótkiej to długa...

EURNOKDaily

AUDNZD

Warto czekać na wybicie... Wróćcie do Analizy Tygodniowej 17.10-21.10.2016

AUDNZDDaily

Pozdrawiam
traderany

traderany na Facebooku