"Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi "filozofami". "Filozof" - to jest pedziane po grecku. Znacy telo co:"mędrol". A to jest pedziane po grecku dlo niepoznaki. Niby, po co mo fto wiedzieć, jak było na pocątku? Ale Grecy to nie byli Grecy, ino górole, co udawali greka. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole  (...) Piersy mędrol nazywo się w ksiązkach Tales, ale naprowde nazywoł się on Stasek Nędza nie z Miletu ino z Pardałówki (...)  Stasek Nędza z Pardałówki, dlo niepoznaki zwany Talesem z Miletu, się nie ozyniył. Kie go matka nagabywała: "zeń się", to jej godoł: "jesce nie cas". A kie jesce prógowała, to jej pedzioł: "juz nie cas". Tak to nie było casu na głupstwa. Kie go roz ftosi spytoł, cymu ni mo dzieci, odpedzioł: "bo jo kochóm dzieci". Ale byli i tacy, co się ś'niego prześmiewali. Razu jednego wyseł w nocy na grape, co by się napatrzyć na gwiazdy i wpod do dołu. Uwidziała to Kaśka z Nędzówki i ozbębnieła po całyj wsi: "He, jaki mi ś'niego mędrol, nie widzi tego, co pod nogami, a chciołby wiedzieć, co na niebie". Baby na wsi nie sanujóm niezyniatyk. Cheba ze księdza. Dziś nawet małe dzieci ucóm się w skole "twierdzenia Talesa", a rzeke Staska Nędzy z Pardałówki. A było z tym "twierdzeniem" tak. Kie budowali wieże kościelnóm w mieście, to się im skóńcyła miara i nie wiedzieli, cy trza juz kóńcyć wieże, cy jesce nie. I kieby nie Stasek, byłaby z tego drugo wieża Babel. Bo budorze byli robotni, nie tacy jako dziś. Dopiero Stasek wyśpekulowoł, że trza pomiyrzyć wysokość budowy przez pomierzanie jej słonkowego cienia wte, kie cień chłopa ma takóm samóm długość, jak wysokość chłopa. Pomierzali. Nei wtedy Stasek pedzioł: "chłopy, dość". No i tak ta wieża stoi do dziś dnia. Stasek mioł jednak głowe. Roz w zimie, kie była ćma i duse cyścowe podchodziyły pod okno, Stasek pedzioł: "Smierzść się w nicym nie róźni od zycio". Ftosi mu dogodoł: "No to cymus nie umieros?". On na to: "No tymu. Kieby się róźniyła, to moze byk i umar, a tak to co bedym umieroł". Taki to był Stasek Nędza zPardałówki, co z nudów wynaloz myślenie".    Józef Tischner fragment z: "Historia filozofii po góralsku"  (Świetne, polecam. Wszystko co spod pióra J.Tischnera polecam).

Kto rozumie, ten górol albo niegórol. Kto nie rozumie ten niegórol. 

EURGBP

Wykres dzienny, świeca #1 to pierwszy sygnał zbliżania się kursu do oporu. Świeca #2 to potwierdzenie informacji płynącej ze świecy #1. Zwróćcie uwagę na reakcję na średnią Wstęgi Bollingera, poniżej świecy #2. Nie od dzisiaj wiemy, że działa ona jak magnes. Mocna czerwona świeca #5 nie ma dolnego cienia. Poza jedną nie pozostawiła innych wątpliwości, w którą stronę podąży rynek i kolejne spadki wydawały się tylko kwestią czasu. Tą wątpliwością była linia trendu, którą widać na wykresie, który przedstawiłem w Analizie 06.02.2017 i poniżej na wykresie liniowym. Reakcja na nią to inside bar #6. Parcie w dół było jednak zbyt mocne, zwróćcie uwagę na czerwone świece: 4, 5, 6 (samo mięso). Na zamknięcie tygodnia kurs zatrzymał się na linii wsparcia widocznej na wykresie dziennym i tygodniowym.

EURGBPDaily

EURGBPDaily 2

EURGBPWeekly

USDCAD

Wykres tygodniowy. Świeca #1 to wybicie ponad średnią Bollingera, retesting i sygnał kontynuacji to świeca #3.

USDCADWeekly

AUDCAD

Zanim przeczytasz analizę, spójrz na wykresy z poprzednich analiz. Najpierw wykres z analizy z 06.02.2017

AUDCADDaily

Teraz wykres z analizy z 20.03.2017:

AUDCADDaily 2

Teraz wykres z piątkowego zamknięcia:

AUDCADDaily 3

Dalsza analiza jest zbędna. Doskonale...

GBPAUD

Również nie wymaga komentarza. Wystarczy wykres z poprzedniej analizy:

GBPAUDDaily 3

Teraz wykres aktualny:

GBPAUDDaily

EURNOK

Wykres tygodniowy:

EURNOKWeekly

Tradujcie albo nie. Jak chcecie.

traderany

traderany na Facebooku 

 

Komentarze  

# Jacek 2017-04-23 10:17
Te wszystkie analizy to troche musztarda po obiedzie. Analizy "po czasie" łatwo interpretowac na swoja korzysc. Analiza tu i teraz + przewidzenie kolejnosci zdarzen - to jest trading.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# traderany 2017-04-23 16:27
AUDCAD i GBPAUD to też musztarda po obiedzie?
Trading nie polega na przewidywaniu kolejności zdarzeń. Wróżki przewidują (z opłakanym skutkiem), nie tradują. Albo przewidujesz, albo tradujesz...

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować