Trading to nie tylko zarabianie pieniędzy, trading to także styl życia. To zasady, które wpojone przez lata ciężkiej pracy nad sobą przynoszą efekty, pomagają bardziej obiektywnie spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, ocenić sytuację. Czy trader może sobie pozwolić na bycie byle jakim? Jako człowiek tak, jako trader nie. Ale jeśli jesteś byle jakim człowiekiem, będziesz byle jakim traderem.

"Zdumiewa mnie także milczenie kościoła. Księża biskupi - jak młodzi ludzie uwierzą wam, że są jakieś niepodważalne zasady, wyższe racje, reguły postępowania, prawo wyższe, jeśli nie zabieracie głosu w obronie konstytucji, prawa podstawowego Rzeczypospolitej, które to prawo jest dziś przez rządzących palone, na stosie nienawiści, deptane w błocie pogardy, kłamstwa i cynizmu? Jak wam uwierzą, że miłość zwycięży zło, jeśli dziś zwycięża nienawiść? 30 srebrników zabrało wam mowę, więcej, zabrało wam przyzwoitość?  Kazimierz Marcinkiewicz, były premier RP.

"Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser uważa protestujących przeciwko ustawom reformujących sądownictwo za ignorantów prawnych. - Niewielu z nich przeczytało konstytucję, nie przeczytali ustaw, przeciwko którym występowali. Zdaniem duchownego uczestnicy manifestacji są manipulowani przez media i "trybunów ludowych". Radio Warszawa

Arcybiskup przemyski Józef Michalik (2017r.): "Pojawia się nowa Targowica". 

Proboszcz jednej z parafii w Bielsku-Białej w trakcie mszy świętej (2016r.)"(...)Lewackie grupy sponsorowane przez pana Sorosa chcą doprowadzić do drugiej targowicy!(...)" 

Targowicę, tę z 1792r. poparli m.in. Papierz Pius VI, który ją pobłogosławił, prymas Polski Michał Jerzy Poniatowski, biskup inflancki Józef Kossakowski współtwórca "sejmu hańby" po którym w trakcie mszy świętej odśpiewano "Te Deum laudamus", przyjął od ambasady rosyjskiej dwa razy pieniądze, biskup wileński Ignacy Massalski, biskup chełmski Wojciech Skarszewski, biskup poznański Antoni Onfury Okęcki, który w liście czytanym w polskich kościołach wzywał do posłuszeństwa zaborcom, biskup pomocniczy przemyski Michał Roman Sierakowski. Po upadku Polski biskupi złożyli zaborcom przysięgę na wierność. Większość zdrajców w sutannach została powieszona przez suwerena.

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego: "Wprawdzie głosowałem za, ale siedziałem wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo". 

Marek Borowski, senator: "Trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa".

"GDY MASZ DWIE DROGI DO WYBORU, WYBIERZ DROGĘ HONORU"

EURUSD

Najpierw wykres z poprzedniej analizy:

EURUSDH4

To, co stało się później:

EURUSDH4 4

EURUSDWeekly

EURGBP

Nieprawdopodobna siła EURGBP. Siła euro słabość funta:

EURGBPWeekly

AUDUSD

Również pokaz mocy i szał zakupów. 

AUDUSDDaily

Spójrzcie jednak na wykres miesięczny. To jest powód, dla którego wspomniany szał zakupów stracił impet. W takich sytuacjach lepiej nie napalać się na otwieranie pozycji w pogoni za rynkiem. Rynek zwykle doskonale zdaje sobie sprawę z przeszkód, które stoją na drodze:

AUDUSDMonthly

USDCAD

W poprzedniej analizie pokazałem sygnał sprzedaży potwierdzony następnie przebiciem linii wsparcia mocną czerwoną świecą. Czerwone strzałki, to otwieranie pozycji krótkich przez traderów i zamykanie pozycji długich przez tych, którzy w porę zdali sobie sprawę, że są po niewłaściwej stronie rynku. Przebicie linii wsparcia zostało potwierdzone przez przebicie linii zero przez MACD histogram. Teraz, z perspektywy czasu zwróćcie uwagę na to, jak wszystko wydaje się oczywiste. Wielokrotnie uczulałem Was na to, aby analizować wykresy w taki sposób, by zobaczyć to, co na nich widać. Aby patrzyć nie jak "wół w namalowane wrota" ale "patrzyć widząc". To trudne, blokują przyzwyczajenia z życia codziennego, ułuda i mnóstwo innych czynników negatywnie wpływających na obiektywne rozeznanie sytuacji. 

USDCADWeekly

USDCADDaily

WHEAT

Zwróćcie uwagę na zachowanie kontraktów na pszenicę. Spadki zapowiadane są przez prawie identyczne sygnały sprzedaży na wykresie tygodniowym, po których następuje mocna, kilkumiesięczna wyprzedaż . W artykule: "Wykorzystanie Wstęgi Bollingera w tradingu" pisałem o wykorzystaniu takich sygnałów. 

WHEAT.Weekly

Wykres dzienny:

WHEAT.Daily

 Giełda rosyjska:

RUS50.Daily

RUS50.Weekly

Pozdrawiam
traderany