Spokój mistrza, nie przejmujcie się. Pamiętacie analizę indeksu giełdy niemieckiej DAX sprzed czterech miesięcy? Jeśli nie, to przypomnę jeden z wykresów, który w niej prezentowałem:

DAX 28062018weekly

To, jak wygląda wykres DAX obecnie, przedstawiłem w dalszej części dzisiejszej analizy. Rynkom nie trzeba w niczym pomagać. To co musicie zrobić, to czego się od Was jako traderów wymaga, to zrozumieć język, język którym posługują się świece - japońska technika analizy wykresów.

EURUSD

Wykres dzienny. Zwróćcie uwagę na zachowanie eurusd po kontakcie ze Wstęgami Bollingera (na żółto): środkową, górną, środkową, dolną.

EURUSDDaily

Na wykresie tygodniowym kurs sięgnął bardzo silnego poziomu wsparcia. Poziom ten w przeszłości był poziomem oporu, którego kurs nie był w stanie przebić w górę przez dwa lata (czerwone strzałki). Na czerwono zaznaczyłem znaną Wam już choćby z analizy indeksu giełdy niemieckiej Dax formację głowy z ramionami, zapowiadającą odwrócenie trendu. 

EURUSDWeekly

Na wykresie miesięcznym kurs znajduje się poniżej średniej Bollingera, dlatego pokonanie wsparcia widocznego na wykresie tygodniowym, będzie sygnałem dla traderów do otwierania pozycji krótkich i zmusi traderów mających pozycje długie do zamykania ich.

EURUSDMonthly

GBPUSD

Na wykresie dziennym kurs, nie tak jak eurusd, nie osiągnął jeszcze głównego poziomu wsparcia (czarna pozioma linia) w pobliżu którego kumuluje się zwiększony popyt. Kurs zareagował na poziom pośredni niewielką zieloną świecą.

GBPUSDDaily

Na wykresie tygodniowym sygnał kontynuacji. Dolny cień zeszłotygodniowej świecy, to wspomniana przy omawianiu wykresu dziennego reakcja na pośredni poziom wsparcia.

GBPUSDWeekly

Wykres miesięczny:

GBPUSDMonthly

EURNZD

Przebicie linii trendu wzrostowego mocną czerwona świeczką w powiązaniu z dywergencją MACD, to okazja do zarobienia pieniędzy...

EURNZDDaily

... pod warunkiem, że na wyższym interwale nie stanowi przeszkody średnia Bollingera:

EURNZDWeekly

USDCHF

USDCHFDaily

DAX

DAX daily

DAX weekly 1

DAX weekly 2

DAX monthly

DJIA

Trzeba przyznać, że optymistów wśród traderów na Wall Street nie brakuje. Gdyby było inaczej...

DJIA daily

DJIA weekly

ZŁOTO

GOLDDaily

GOLDWeekly

Pozdrawiam
traderany

traderany na Facebooku