„Co robisz?”
„Układam cegłę, dostaję pełną stawkę za godzinę i podwójną za nadgodziny”. Odparł.
Zapytał drugiego: „Co robisz?”
Ten podniósł wzrok, następnie spojrzał w dal. Na jego twarzy pojawił się obraz człowieka, który marzy i odpowiedział: „Buduję katedrę – wspaniałą, która pokrzepi ducha tutejszych mieszkańców, przetrwa wieki”.

Włóż serce w to, co robisz. Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Przeszkody to coś, co widzimy tylko wówczas, gdy spuszczamy z oczu nasze cele. Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, jak chcesz dotrzeć do celu?

Podróżnik zatrzymał się na skrzyżowaniu, zapytał starca: „Dokąd prowadzi ta droga?”
Starzec odpowiedział pytaniem: „A dokąd chcesz dojechać?”
„Nie wiem” Odpowiedział.
„Wybierz którąkowliek. Co za różnica?” Odpowiedział starzec.

Jeśli nie masz w życiu celu, znajdź go. Zdefiniuj go bardzo konkretnie. Ile chcesz zarabiać na tradingu? Co chcesz mieć za dwa, pięć, dziesięć lat? Postaw sobie cele na ten rok. Aby w pełni żyć, musisz mieć cele. Nie samo osiągnięcie celu daje poczucie szczęścia, ale dążenie do niego. Nie dąż do doskonałości. Doskonałość powoduje wrzody na żołądku. Dąż do skuteczności. Skuteczność daje wyniki.

Nie wiń rynku. Nie wiń spadających liści z drzew... Zaakceptuj pełną, niepodzielną, absolutną odpowiedzialność. Bądź sobą. Nie narzekaj. Nie tłumacz się. Nie wyjaśniaj. Panuj nad sobą. Bądź we własnej twierdzy. Nie udowadniaj niczego komukolwiek. Nie staraj się być doskonałym, wystarczy, że będziesz wyjątkowy. Już jesteś wyjątkowy. Jesteś jedynym arbitrem swojego losu, najwyższym mistrzem swej duszy. Nerwica, tchórzostwo, fobie, uprzedzenia podstępnie szepcą - Nie! Inteligencja krzyczy - Zrób To! 

Nie wątp w swoje możliwości. Zrób to teraz! Jesteś jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Nie ma drugiego takiego człowieka. Najlepsze narzędzie wciąż czeka na tego, kto będzie je umiał zastosować.

Idź tam, dokąd sięga wzrok, kiedy tam dojdziesz, będziesz mógł spojrzeć dalej. Jeśli nie przygotujesz się dokładnie do polowania, jeśli nie będziesz realizował dokładnie przygotowanego planu działania, będziesz po prostu włóczył się po lesie.

Sukces nie jest zarezerwowany dla elit, jest on w zasięgu ręki każdego człowieka, również Ciebie. Sukces przychodzi do marzycieli, którzy potrafią swoje marzenia przekształcić w rzeczywistość. Sukces nie wymaga usprawiedliwień. Bez względu na to, jakie masz w życiu cele, co chcesz mieć, kim chcesz być, wszystko to możesz osiągnąć. To, czego potrzebujesz to właściwego nastawienia, właściwego działania i wiary. Umysł otwarty na sukces realizuje wszystko. Jesteśmy zaprogramowani, aby myśleć negatywnie. Żyjemy w strachu, że coś złego się stanie. Oczekujemy złego, a później: "A nie mówiłem ...” Musisz żyć, oczekując najlepszego. To jest właściwe nastawienie, z którym naucz się iść przez życie. Oczekuj wszystkiego co najlepsze od najprostszych celów po wielkie idee. Wyrób w sobie taki zwyczaj. Otwarcie pozycji …

Bycie optymistą będzie Twoim zwyczajem. Nie łam się, jeśli sprawy nie pójdą od razu po Twojej myśli. Naucz się przezwyciężać chwile słabości, zwątpienia, z czasem wejdzie to w Twój zwyczaj. Wszystkie myśli negatywne zastąp pozytywnymi. Umysł nie może skupiać się na dwóch myślach jednocześnie, może wyłącznie na jednej. Ty o tym decydujesz. Zacznij po prostu myśleć o czymś innym, przyjemnym lub pozytywnym.

Nie pozwól komuś jego zachowaniem zakłócać Twojego wewnętrznego spokoju. Na niczyj rozkaz ani według doktryn żadnego pana. Palec wskazujący na księżyc nie jest księżycem. Nie daj się. Życie jest zbyt krótkie, żeby być małym. Nie bój się, że się potkniesz o górę. Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska. Orzeł nie poluje na muchy. Zostały jeszcze góry do zdobycia i rzeki do przekroczenia, i misje do zakończenia.

Nic nie może się wedrzeć do Twojego umysłu bez Twojej zgody. Nikt nie może zepsuć Twojego dobrego samopoczucia bez Twojej zgody. Bądź jak Pan Zwycięski, który pozbierał się, wyciągnął wnioski, zapomniał o niepowodzeniu i poszedł do przodu. Zmartwienia są dla ludzi o silnych umysłach i słabych charakterach. Twój umysł jest świętą enklawą, do której nie może się dostać nic bolesnego – chyba że za twoim przyzwoleniem.

Porażka? W słowniku ludzi sukcesu nie ma takiego słowa. Jesteś odpowiedzialny za swój trading, tak jak jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Ptak siedzący na gałęzi nie boi się, że uginająca się pod nim gałąź złamie się. Nie boi się nie dlatego, że ufa gałęzi, ale dlatego, że ufa swoim skrzydłom. Przegrani wizualizują swoje porażki, wygrani wizualizują swoje nagrody. Zwyciężają ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężyć. Nie wierz w porażki!

Mury? Mury wyrastają z jakiegoś powodu. Dają nam szanse zrozumienia, jak bardzo czegoś pragniemy.

Pozwól innym wieść małe życie, ale nie sobie. Pozwól innym kłócić się o nieistotne szczegóły, ale nie sobie. Pozwól innym płakać z byle powodu, ale nie sobie. Pozwól innym zostawić swoją przyszłość w czyichś rękach, ale nie sobie. Nie od nas zależy przydział darów na tym świecie. Naszym obowiązkiem jest przyjąć te, które nam dano, i zrobić z nich możliwie najlepszy użytek.

Przeszłość jest tam, gdzie dostałeś lekcję, przyszłość jest tam, gdzie będziesz tę lekcję stosował. Drzewa, które nie potrafią się ugiąć, muszą walczyć z wichurą. Bądź tym, który wiedzie dumne życie, tym który ma ducha walki. Niepowodzenie to tylko okazja, aby zacząć coś od początku w inteligentniejszy sposób. Jest to pierwszy dzień życia, tego życia, które masz przed sobą.

Idzie się jak po grudzie, ale się idzie i nie ustaje w drodze. Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach. Im wyżej się wspinasz, tym piękniejszy roztacza się przed Tobą widok - pnij się, nie ustawaj. Twoje życie to Twoja droga. Inni mogą iść obok Ciebie, ale nikt nie może przejść jej za Ciebie. Choć ludzie się zmieniają, sprawy nie idą dobrze, ale życie się toczy. W konfrontacji strumienia ze skałą strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.

Jedyną rzeczą, jakiej powinieneś się bać, jest sam strach. Przyjdzie taki moment, kiedy będziesz myślał, że to już koniec. To będzie właśnie początek. Bądź silniejszy niż warunki czasu i życia. Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie. Tylko człowiek wyzbyty lęku, obejmuje wzrokiem rozległe horyzonty. 

Jak powiedziała pewna 81 letnia kobieta - "Jestem szczęśliwa, bo żyję i biorę oddech, jeden, nie więcej. Jeden oddech i jeden krok naraz”.

Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent — nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz —nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie — świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.

Nie kop dołu myśląc, że wznosisz kopiec. Jeśli nie masz na coś wpływu, nie reaguj. Zostaw to tym, którzy wiodą małe życie. Istotą geniuszu jest umiejętność patrzenia przez palce na rzeczy nieistotne.

Zawsze trzeba być w stanie wstać i walczyć następnego dnia. Oddać bitwę, aby znów zacząć któregoś dnia wojować. Powrócić na pole walki, aby ponownie zaatakować twierdzę, aby pozostać w grze. PRZETRWANIE!

Kiedy sprawy pójdą nie po Twej myśli, kiedy wszyscy się od Ciebie odwrócą, kiedy … Wróć i zawołaj: Jestem z powrotem, wzbijam się po raz kolejny! Teraz dowie się świat wielkich rzeczy.

Sposobów na sukces jest wiele i są mniej przewidywalne, podczas gdy sposobów na klęskę jest znacznie mniej i są całkowicie przewidywalne. Myśl ludzka nie zna granic poza tymi, które sama wyznacza. Jest jak niemożliwy do wyczerpania szyb naftowy. Każda przeciwność losu zawiera w sobie ziarna pomyślności. Oby plon był obfity. Będziesz zwycięzcą, świat będzie Cię kochał. Przegranym świat nie ma czasu nawet współczuć. Jeśli się załamiesz przed osiągnięciem wyznaczonego celu, staniesz się jednym z przegranych, a przegrany nie zwycięża, tak jak zwycięzca nie załamuje się. Nie żyj jak pokolenie zmuszone nie widzieć, mówić ściszonym głosem i gasić światło.

Nie wiem jak, nie wiem kiedy, nie wiem gdzie, ale pewnego dnia … Biegnij! Nie ma linii mety. I pamiętaj - w wyścigu nie zawsze wygrywa ten, kto biegnie najszybciej, ale czasem ten, kto biegnie najdłużej. Bez względu na wynik będziesz mógł powiedzieć - Przynajmniej próbowałem!

 

Życzę sukcesów,
traderany

Komentarze  

# meylo 2015-06-24 10:32
Niesamowity wpis. Dziękuję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować